SPRZĄTANIE

 


mieszkań i domów,
powierzchni biurowych,
hal magazynowych

więcej

CZYSZCZENIE I PRANIE

 


dywanów,wykładzin,
tapicerki samochodowej
i meblowej

więcej

CZYSZCZENIE I MYCIE


okien, elewacji, witryn sklepowych,
kostki brukowej

więcej

SPRZĄTANIE

ogrodów, posesji, terenów zielonych, nieruchomości

więcej

Po co regularnie prać i czyścić: dywany, wykładziny i tapicerki ?

Regularne i długookresowe korzystanie z oferowanych przez naszą firmę wysokiej jakości usług prania i czyszczenia: dywanów, wykładzin, tapicerek meblowych w domach, mieszkaniach i biurach, a także tapicerek w samochodach prywatnych i służbowych:

  • zapewnia higieniczne czyste i świeże otoczenie dla Ciebie i całej Twojej rodziny zarówno w domu jak i w aucie oraz komfortowe warunki pracy dla pracowników w firmie,
  • wydłuża żywotność pranych i czyszczonych: dywanów, wykładzin, mebli tapicerowanych oraz siedzeń samochodowych i przywraca im ich pierwotne, naturalne kolory,
  • neutralizuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach i pojazdach,
  • redukuje najczęstsze przyczyny alergii i innych uciążliwych dolegliwości zdrowotnych tj. kataru siennego, zapalenia spojówek oraz ogranicza ich rozprzestrzenianie.

Dzięki regularnemu stosowaniu profesjonalnych i kompleksowych usług piorąco-czyszczących skutecznie pozbywasz się ze swoich: obić mebli, tapicerek samochodowych, dywanów oraz wykładzin większości zanieczyszczeń i różnego typu mikroorganizmów takich jak:

ikonka-roztocze-kurzu-domowego

Roztocze kurzu domowego

Roztocza stanowią integralną część środowiska człowieka. Te mikroskopijnej wielkości pajęczaki występują praktycznie wszędzie tam gdzie odpowiednia temperatura i wilgotność sprzyja ich rozmnażaniu. Doskonale czują się w domach, w mieszkaniach, w biurach oraz w pojazdach prywatnych i firmowych. Ich odnuża oraz odchody są substancjami silnie uczulającymi tzw. alergenami, które powodują reakcje alergiczne u osób uczulonych.

ikonka-siersc-naskorek-zwierzat-domowych

Sierść i naskórek zwierząt domowych

Zwierzęta domowe są nieodłącznymi przyjaciółmi człowieka. Psy, koty, świnki morskie, króliki, chomiki, myszy, szczury i coraz to nowe gatunki towarzyszą mu wszędzie, gdziekolwiek by się nie udał. Ich naskórek, ślina, mocz oraz wydzieliny z gruczołów potowych i łojowych obecne na sierści stanowią źródło bardzo silnych alergenów zwierzęcych, które są przyczyną wielu chorób alergiczych np. astmy oskrzelowej, alergicznego nieżytu nosa oraz pokrzywki.

ikonka-bakterie-wirusy-plesnie-grzyby-drobnoustroje

Bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby i inne drobnoustroje

Licznie występujące w dywanach, wykładzinach, tapicerkach samochodowych i meblowych zarazki, zarodniki pleśni i grzybów oraz inne drobnoustroje mogą oddziaływać w negatywny sposób na zdrowie osób znajdujących się w ich pobliżu: w domach, w mieszkaniach, w biurach oraz w autach prywatnych i firmowych. Wytwarzane przez nie silne alergeny oraz groźne toksyny mogą być przyczyną poważnych chorób oraz alergii wziewnej np. astmy oskrzelowej, gorączki siennej oraz grzybicy.

ikonka-kosmetyki-srodki-czystosci-chemia

Pozostałości po kosmetykach, środkach czystości i innych związkach chemicznych

W trakcie robienia porządków w domu, w firmie lub w aucie w dywanach, wykładzinach, obiciach mebli i siedzeń pojazdów oraz verticalach odkładają się pozostałości po użytych kosmetykach, środkach czystości i innych substancjach chemicznych. Stosowane przy sprzątaniu różnego typu płyny, lakiery, proszki, pudry oraz inna "chemia" mogą być źródłem silnych uczuleń kontaktowych powodujących: zmiany skórne (rumień, wysypka, pokrzywka) oraz infekcje bakteryjne i grzybicze, a także typowych objawów alergii wziewnej takich jak: katar, kaszel oraz zapalenie spojówek.

ikonka-piasek-kurz-nieczystosci

Piasek, kurz oraz inne nieczystości

Drobiny piasku, kurzu oraz innych widocznych gołym okiem nieczystości znajdujących się na brudnych powierzchniach i przedmiotach pod wpływem mechanicznego działania (np. chodzenia, siadania, przesuwania, itp.) zachowują się jak papier ścierny. W skutek ich ciągłego przemieszczania materiał z którego wykonana jest dana powierzchnia lub przedmiot może ulec uszkodzeniu lub trwałemu zniszczeniu co może prowadzić do ich kosztownych napraw lub wymiany.

IKONKA-resztki-pokarmow-substancji-organicznych

Resztki pokarmów i innych substancji organicznych

Pozostawiane po posiłku okruchy jedzenia oraz inne resztki organiczne, które codziennie trafiają do środowiska człowieka stają się doskonałą pożywką dla różnego rodzaju pleśni i grzybów. W skutek wolnego rozkładu pozostałości pokarmów oraz innych związków organicznych w domach, w mieszkaniach, w biurach oraz w pojazdach prywatnych i służbowych pojawia się brzydki zapach zgnilizny oraz stęchlizny, który szybko rozchodzi się po całym miejscu.

ikonka-rozlane-plyny

Rozlane płyny

Po rozlanych płynach takich jak: wino, kawa, herbata, mleko, soki oraz wielu innych napojach na dywanach, wykładzinach, meblach tapicerowanych, żaluzjach pionowych i siedzeniach samochodowych pozostaje coś więcej niż tylko brzydkie, rzucające się w oczy plamy. Substancje płynne wnikają głęboko w strukturę materiałów, z których zostały one wykonane i stanowią świetną pożywkę dla znajdujących się tam bakterii. W wyniku zachodzącego procesu fermentacji do otoczenia wydzielany jest nieprzyjemny zapach.

 

Czy warto prać i czyścić?

Dowiedz się dlaczego tak ważne jest systematyczne pranie i czyszczenie.

Jak pierzemy i czyścimy?

Sprawdź w jaki sposób pierzemy i czyścimy.

Dlaczego my?

Odkryj dlaczego warto wybrać naszą firmę do prania i czyszczenia.